Není kabelka jako kabelka

Není kabelka jako kabelka – to je ženám známo. Nejde ani tak o kabelku, výběr v obchodech i na internetu je opravdu velký. V čem je ten zádrhel? V podšívce kabelky!

Znáte tu situaci, kdy držíte v jedné ruce tašky s nákupem, ve druhé kabelku, případně dítě nebo i děti. Když se konečně po schodech dobelháte ke vchodovým dveřím, saháte do kapsičky kabelky pro klíče a…. nic. Nejdřív se zapne v mozku výstraha – kde jsem je zapomněla? V tom momentě se snažíte vzpomenout na všechny kroky a cestičky za poslední dvě hodiny: „Hledala jsem v trávě vyplivnutý dudlík dítěte? Že bych ale u toho vytahovala klíče?“ – nepochopitelné. „Muselo to být v obchodě!“ Skoro jste si jistá. Při vytahování peněženky se klíče, potvůrky, držely peněženky a zřejmě upadly na zem. „Že bych byla už natolik hluchá a neslyšela ciknutí klíčů o zem?“ Zase váháte. Tašky s nákupem upouštíte na zem, dítěti se z náručí nechce. Jenže stejně jej na schodišti (případně chodníku)  nemáte kam položit. To pak vrávoráte, přehazujete dítě i kabelku z ruky do ruky a snažíte se ještě jednou, hezky pomalu, ty klíče najít. No a zase nic. Zuřivě vytřepete obsah kabelky na zem. A jejda, tady je ta rtěnka, kterou už půl roku hledáte… a co to všechno je? „Proč s sebou tahám kromě nákupu a dětí i tuhle hromadu zbytečností“, napadne vás. Nicméně, po prohrabání vysypaného obsahu kabelky nohou (na ruce stále držíte dítě), klíče nenajdete. Zkoušíte kabelkou zatřepat. Něco tam cinká, to budou klíče, ale kde? Znovu rukou prohmatáváte vnitřek kabelky a je to jasné. V boční kapse je v podšívce díra. Ale jak se klíče provlékly dírkou do které sotva strčíte prst? . No, nerozluštíte tuto záhadu, stejně jako jste nikdy nepřišla na to, proč pračka žere ponožky. A když už jí ponožky tak chutnají, proč si nevezme hned obě, ale to je z jednoho druhu jedna ponožka, z druhého druhu zase jedna a tak dále. Avšak zpět ke kabelce. Nejdřív se snažíte pomocí prstu klíče zachytit a pomalu je přes otvor vytahovat. Několikrát se vysmeknou a vjedou zpět pod podšívku. A dost! Trháte podšívku, když díra tak díra!, říkáte si. A hurá – klíče jsou na světe.

Protože snad každá žena vyzkoušela několik druhů kabelek, ví o čem tu píšu. Ty šťastnější narazily na kabelky s bytelnou, pevnou podšívkou. Kabelku značky Grosso mám tři roky, používám ji nejvíce ze všech a světe div se, podšívka drží. Až mě to samou překvapuje. Podělte se s námi o své zkušenosti s kabelkami.

Napsat komentář