3x byliny na močové cesty

Lichořeřišnice, brusinka, chanca piedra – byliny pro zdravé močové cesty. Opakující se záněty močového ústrojí jsou velmi nepříjemným onemocněním, které postihuje značnou

část populace, zejména ženy. V letních měsících se riziko propuknutí tohoto onemocnění zvyšuje v důsledku nedodržení pitného režimu a prochladnutí.

Pojďte se seznámit s přírodní prevencí a léčbou tohoto onemocnění.

Brusinka kanadská – prevence, ale i léčba

Plody této rostliny jsou oblíbenou pochoutkou, ale i vhodnou prevencí zánětu močových cest. Obsahové látky brusinky kanadské mají významný protizánětlivý a antibakteriální účinek a snižují riziko opakování zánětu. Při propuknutí zánětu pak chrání tkáň močového měchýře a podporují jeho hojení.

Lichořeřišnice větší – rostlinné antibiotikum

Díky svým antibiotickým účinkům se lichořeřišnice používá zejména při bakteriálních infekcích močových cest a horních cest dýchacích. Pro správný účinek je nutné užívat lichořeřišnici pravidelně, nevynechávat dávky a užívat i dalších 5 dní po vymizení příznaků.Tradiční peruánská bylina, jejíž obsahové látky mají schopnost rozpouštět močové kameny, ale přináší také vysokou úlevu u pacientů s častými infekcemi močového měchýře a močových cest.

Chanca piedra má také pozitivní vliv na podporu trávení a snížení hladiny cholesterolu v krvi.

Byliny

Napsat komentář