Deštníky se systémem open&close

Zakoupili jste si deštník a teď nevíte, jak jej opečovávat, aby vám vydržel sloužit co nejdéle? Připravili jsme pro vás deštníkové desatero:

1. deštník nechte vždy řádně vyschnout, nejlépe v otevřeném stavu.

2. deštník chraňte před dlouhodobým slunečním zářením, nenechávejte jej v autě na sluníčku apod. – deštník vybledne

3. skládací deštník s automatickým otevíráním: deštník se při stlačení tlačítka sám otevře, zavírání deštníku je již manuální. To znamená, že deštník zavřete tahem směrem dolů do původního stavu zavřeného deštníku.

4. skládací deštník: někdy se stává, že ve složeném stavu se dráty deštníku vzájemně překroutí a při prudkém otevření deštníku může dojít k poškození konstrukce, proto před samotným otevřením deštníkem lehce zatřepeme, aby se všechny dráty uvolnily. Deštník lze pak bez problémů otevřít.

5. skládací deštník se systémem open&close, což je automatické otevírání a zavírání deštníku: takovýto deštník se jedním tlačítkem otevře a tím samým tlačítkem se deštník automaticky zavře. Je důležité, aby byl deštník otevírán i zavírán jedním tlačítkem.  Při ručním zavírání se může trvale poškodit automatický mechanismus tohoto  typu deštníku. Systém automatického otevírání a zavírání je názorně ukázano na videu níže:

6. průhledný deštník:  mají potah z PVC ( měkčený vinyl), který je přímo ve výrobě lehce popudrován, aby se jednotlivé díly při transportu neslepily k sobě. Pudr buď po prvních použití oprší nebo můžete deštník osprchovat. Bílé kapky, které se mohou objevit lze zlehka otřít suchým hadříkem a deštník jako by „vyleštit“. Pokud by se někdy v budoucnu k sobě díly lepily, je možné vnitřek deštníku zlehka poprášit např. dětským pudrem. Před otevřením s deštníkem lehce potřepte, aby se potah a dráty uvolnily.

7. PVC potah u průhledných deštníků je v mrazech náchylný k popraskání. Doporučujeme nechat otevřený deštník vyschnout v pokojové teplotě a pak teprve složit a zamotat.

8. pakliže se vám látkový potah deštníku ušpiní, lze ho vyčistit vodou s přidáním trochy Jaru anebo malého množství prášku na praní. Rozhodně nedoporučujeme přípravky s chlorem, potah by se mohl poničit a vybělit. Potah z Pongee ( směs Polyesteru a Lycry) se čistí lépe než potah z Polyesteru. Potah Pongee je lepší na údržbu, struktura látky nedovolí skvrnám hlubokou absorbci a lépe se tak čistí. Je zároveň odolný vůči zatržení vlákna.

9. otočení deštníku s větruodolnou konstrukcí ve větru – do původního stavu jej vrátíte stažením „jezdce“ jako při zavírání deštníku

10. otočení deštníku bez větruodolné konstrukce ve větru – narovnáte ho zpátky jemným tažením za jednotlivé koncovky do té doby, než se deštník vrátí do původního stavu.

Napsat komentář