Mediciální houby pro vaše zdraví

Jak si vyberete správný produkt z medicinálních hub?

Medicinální houby dnes používáme u mnoha závažných onemocnění. Rakovina, autoimunitní problémy, alergie, chronické záněty, diabetes, hypertenze, psychické problémy atd.

Je proto extrémně důležité zvolit co nejúčinnější produkt a zároveň takový, který nebude naše tělo zanášet dalšími nečistotami.

Jak tedy vybírat?

Prášek nebo extrakt?

Pokud chceme využít co nejvíce účinných látek z houby, musíme ji nějakým způsobem zpracovat, abychom narušili chitinové obal houbové buňky. Člověk nemá potřebné enzymy pro trávení chitinu, takže při trávení nedokáže uvolnit účinné látky z buněčné stěny houby a vyloučí je.

Možnosti zpracování:

a, odvary

Ze sušených hub si uděláme odvar. Tato metoda vychází z tradice, nicméně je třeba velkého množství hub, abychom dosáhli terapeutických účinků.

b, houbový prášek neboli biomasa

Sušené houby se rozemelou na velmi jemný prášek. Částečně se tím naruší částečně chitinový obal a tělo je schopné z houby vytěžit účinné látky.

c, extrakty

Jemnou extrakcí horkou vodou dokážeme prolomit chitinovou bariéru a vytěžit z houby maximální množství účinných látek. U většiny druhů hub je třeba na konci procesu extrakce provést ještě vysrážení etanolem (tzv. dvojitá extrakce), jelikož některé účinné látky jsou ve vodě nerozpustné.

Extrakce je nejoptimálnější zpracování hub pro lékařské účely. I proto je drtivá většina lékařských studií prováděna s extrakty, a ne s houbovým práškem.

Hlavními (ale ne jedinými!!!) účinnými látkami medicinálních hub jsou polysacharidy (a to hlavně β-(1, 3)-D-glukany). Zatímco v sušeném prášku je cca 0,5‒3 % polysacharidů, v našich extraktech jich je 30 %. Extrakty jsou tedy asi 30x koncentrovanější než houbový prášek. Uvedli jsme, že naše preparáty mají 30% obsah polysacharidů.

Pádným argumentem pro houby MycoMedica je i to, že s našimi produkty pracuje celá řada lékařů a terapeutů čínské medicíny, kteří s nimi za dobu naší existence udělali tu nejlepší zkušenost. 

Produkty MycoMedica používáme sami i v naší ordinaci, takže máme každodenní zpětnou vazbu o jejích účincích.

Na co si dát ještě pozor

Některé firmy používají k úpravě houbové suroviny obyčejný škrob (je to také polysacharid), aby dosáhly vyššího % obsažených polysacharidů. Běžná laboratoř rozdíl nepozná. Nicméně tato surovina má mizivé terapeutické účinky. Pokud vůbec nějaké má. Spolu s německými kolegy nově testujeme veškerou houbovou surovinu, aby obsahovala pouze vysoce kvalitní houbové polysacharidy.

Některé čínské firmy, aby dosáhly mikrobiologické čistoty extraktů, tak je vystavují působení radioaktivního záření, které mikroorganismy ničí. Zdůrazňujeme, že produkty MycoMedica nejsou ozařovány v žádné fázi výroby.

Někteří čínští výrobci příliš nehledí na tradiční postupy výroby. Třeba sušení hub musí probíhat pozvolna a pokud možno na slunci. Spolupracujeme pouze s prověřenými pěstiteli a zpracovateli houbové suroviny. Žádná no-name surovina!!!

Pro soudobou Čínu není často ekologie životního prostředí prioritou. Je proto těžké, ale zároveň nezbytné, hledat pro pěstování medicinálních hub naprosto čistou a průmyslem nedotčenou přírodu. MycoMedica používá především houby pěstované v provinciích Fujian a Jiangxi, kde jsou oblasti civilizací prakticky nedotčené. Pesticidy, těžké kovy, mikroorganismy, plísně, radioaktivita, to jsou nebezpečí, před kterými je třeba houbovou surovinu bezpodmínečně chránit.

Testování v Agrolabu – nutnost…

Veškerá houbová surovina, kterou používáme pro výrobu našich houbových produktů, je před zpracováním testována v německé nezávislé laboratoři Agrolab na více jak 500 druhů známých těžkých kovů, pesticidů, a člověku nebezpečných mikroorganismů. Tyto testy jsme schopni na vyžádání předložit.

Klasické testy, které provádí německý Agrolab, jsme teď rozšířili o testování na polycyklické aromatické uhlovodíky (PAHs), které mají karcinogenní účinky, mohou ovlivnit vývoj plodu a jsou zde i spojitosti s kardiovaskulárními chorobami. Viz zde.

K našim produktům nabízíme i bezplatné poradenství.

Školíme v mykoterapii odborníky, které naše houby dokáží efektivně použít ve své praxi.

Pořádáme mezinárodní semináře o medicinálních houbách, kterých se účastní přední odborníci na tuto problematiku.

Naše heslo KVALITA – BEZPEČNOST – ÚČINNOST nebereme na lehkou váhu. A díky tomu jsme se postupně stali nejvýznamnějším východoevropským výrobcem produktů z medicinálních hub.

Napsat komentář