Zelený jíl Argital

Zelený jíl Argital je vybrán na výrobu přírodní kosmetiky právě pro jeho vysoký energetický potenciál, silné účinky proti stárnutí pleti a pro jeho schopnosti modelovat a formovat postavu.

Podle antroposofického výkladu zelený jíl poskytuje tři základní síly: křemíku, hliníku a vápníku, jejichž energie má úzkou souvislost se třemi vrstvami kůže.

Křemík představuje světlo – souvisí s vrchní vrstvou pokožky (epidermis).

Hliník připomíná energii vody a přináší rytmus – souvisí se střední vrstvou kůže (dermis).

Vápník představuje teplo – souvisí s třetí vrstvou kůže (hypodermis).

ůležitou složkou jílů je také železo.

Podle výkladu doktora Ferrara v zelených jílech převládá nenasycené (dvojmocné) neboli „mladé železo“, zatímco nasycené (trojmocné) neboli „staré železo“ převládá v jílech červených.

Zelený jíl lze přirovnat k semínkům rostlin plným energie, která zatím nemají formu. Z toho důvodu má vlastnosti, které souvisí s růstem a sluneční sférou.

Červený jíl lze přirovnat k dospělým rostlinám bohatým na formy. Proto má vlastnosti související s formou a lunární sférou.

V zeleném jílu Argital se nachází i mnoho mikroelementů, ve stopovém množství dokonce i zlato nebo stříbro.

Díky svému složení má zelený jíl Argital mnohostranné kosmetické využití.

Pokožka pravidelně ošetřovaná kosmetikou se zeleným jílem je mnohem pružnější.

Při pravidelném používání zeleného jílu Argital, např. na tělové masky, zábaly nebo koupele, se projeví jeho modelační schopnosti tvarovat tělo a udržovat tyto tvary i s přibývajícím věkem.

Tak jako je zelený jíl prospěšný pro lidské zdraví a odedávna se využíval v lidovém léčitelství, tak i zvířata ve volné přírodě jíl instinktivně vyhledávají ke zmírnění některých svých potíží.

Proto biolog a antroposof Dr. Giuseppe Ferraro, zakladatel kosmetické značky ARGITAL, vyvinul na bázi zeleného jílu Argital a s použitím extraktů z léčivých bylinek řadu přípravků určených speciálně pro přírodní péči o psí kůži, srst a hygienu tlamy. Uvádí ji na trh pod obchodní značkou MI FIDO.

BIO přípravky jsou účinné a současně respektují zdraví našich zvířecích kamarádů, stejně jako zdraví lidí a životního prostředí.

Při jejich výrobě jsou používány výhradně přírodní a rychle rozložitelné složky. Jejich složení je pro psí kůži maximálně šetrné a jejich vůně psy nedráždí.

Neobsahují žádné syntetické látky, konzervanty, barviva apod.

Byly schváleny Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv (ÚSKVBL) jako veterinární přípravky.

Mají mezinárodně uznávané certifikáty ICEA (pro BIO kosmetiku), LAV (netestováno na zvířatech) a VeganOK (neobsahují složky živočišného původu).

zelenyjil-navody (1)

Napsat komentář