Ženšen pravý, posilující, všehojivý

Ženšen pravý šestiletý je vytrvalá bylina dorůstající výšky až 60 cm. Pro fytoterapeutické účely je sbírán kořen šestiletý, plně vyzrálý, který má v tomto stáří

maximální sílu. Používá se zejména k udržení mentální a fyzické výkonnosti.

Má pozitivní vliv na kognitivní funkce, udržení koncentrace.

Je známý jako antioxidant, který osvěžuje tělo a přispívá k vytrvalosti, čilosti (ostražitosti) a vitalitě.

Doporučuje se užívat při únavě a stresu.

Stabilizuje hladinu cukru v krvi.

Jsou mu přisuzovány pozitivní účinky na správnou funkci imunitního systému, přispívající k přirozené obranyschopnosti organismu.

Podporuje sexuální zdraví a erekci.

Ženšen – Panax ginseng BIO má významný povzbuzující účinek. Při odbourání únavy a zvýšení fyzické i mentální aktivity si tělo stále zachovává možnost bez potíží usnout (několik hodin po užití, samozřejmě neužíváme bezprostředně před spaním). Ženšen nemá vedlejší účinky a nevzniká u něj tolerance (není potřeba zvyšovat dávky pro dosažení stejného účinku). Je schopen tlumit emoce, zmírňovat únavu, slabost a normalizuje duševní stav.

Ženšen pravý v kombinaci s ginkgo bilobou pozitivně působí na kognitivní funkce a krevní oběh, společně podporují výkon mozku.

Ženšen se dováží přímo z  jeho původní domoviny, pohoří Čchang-Paj na hranici mezi Čínou a Severní Koreou. Je zde pěstován na farmách v souladu s podmínkami ekologického zemědělství. Sklizeň kořene probíhá u 6letých rostlin. V tomto stáří je ženšen v plné zralosti a obsahuje nejvíce účinných látek.

Červený ženšen pravý je  zpracováván tradičním způsobem v páře. Tento náročný proces zlepšuje využitelnost obsažených látek a dodává ženšenu charakteristickou červenou barvu.

 Ženšen pravý

Napsat komentář